CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.600.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 10 % ?
Cena za 1% podílu: 160.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: B Střední riziko ?
Zajištění projektu: Ano ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
24%

Předobjednáno 386.045 Kč z cílové částky 1.600.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO OPRAVNY PRÉMIOVÝCH VOZŮ INVESTOVAT

Tento projekt nabízí příležitost podpořit rozjezd projektu MAXUM Garage, který se bude zabývat nákupem, opravou a následným prodejem osobních prémiových vozidel. Projekt vznikl ve spolupráci s partnerskou firmou INVESTER CAR, který bude zajišťovat výhradně prodej vozidel ve svých prostorách v Říčanech u Prahy. Projekt začal fungovat v pilotním režimu již před 8 měsíci, a to nákupem vozidla Ford Mustang a jeho následnou kompletní opravou – aktuálně je v prodeji a má 2 vážné zájemce (odhad zhodnocení na tomto 1 vozu je 25 %). Webové stránky najdete na adrese www.maxum.cz

Výhodou vozidel určených k opravě bude jejich stáří, počet najetých kilometrů a ideálně i poptávané limitované edice. Vozidla budou technicky v pořádku, vybírat ke koupi se budou jen ty, jež budou mít poškození karosářských dílů, světel či interiérového vybavení. Jednat se tedy bude o běžné opravy, nepůjde nikdy o staré vozy a ani autovraky. Po celou dobu opravy bude Maxum Garage dané vozidlo již inzerovat na portálech a aktivně hledat pro něj kupce. V této chvíli již v přípravě nákup vozidla BMW M850 z roku 2021 za 1,1 milionu Kč (prodejní cena pak cca 1,5 milionu Kč) a následně pak Mercedes S500 Coupe z roku 2015 s nájezdem 55.000 km.

Za kvalitu oprav odpovídá Maxum Garage, která veškeré opravy bude realizovat a dozorovat u svých servisních partnerů, se kterými má letité zkušenosti. Časová náročnost oprav bude různorodá, vše závisí na dostupnosti náhradních dílů a dalších faktorech. MAXUM garage s.r.o. se bude snažit dodržet max. 2 až 3 měsíční lhůtu na dokončení generální opravy a uvedení vozu do provozu, a tak i s jeho přípravou k prodeji. Následně se za utržené peníze po odečtení nákladů,marže a rezervy pořídí další vůz, který opraví a opět pak nabídne. Takto by se mělo zvládnout opravit se ziskem 4 až 6 vozů ročně.

Po získání cílové částky (uzavření investice zde na platformě) Maxum Garage vhodný prémiový vůz k opravě vybere a rovnou zakoupí. Přibližně do jednoho měsíce od uzavření investice budou vyřízeny všechny potřebné formality a poté opravna zakoupené vozidlo převezme. Následně bude Maxum Garage investorům 1× ročně vyplácet výnos 13% p.a. po celkem 3 roky. Projekt bude zajištěn nejen majetkem (vozem či vozy), ale i zápůjčkou. Investice je na dobu 3 let s možností jejího předčasného ukončení i ze strany investora (pokud si to bude přát) a to po uplynutí minimálně jednoho roku  – v takovém případě mu projekt navrátí jistinu, tedy investované peníze, v plné výši, ovšem přijde o výnosy z dalšího roku či dvou.

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

  • Expertní výběr vozů – vozidla budou vybírána podle zájmu budoucích kupujících a v takovém stavu a kvalitě, aby byla zaručena maximální likvidita vozu při prodeji
  • Pravidelná výplata – investor získá výplatu 13 % p.a. na bankovní účet 1× ročně po 3 roky, následně mu Maxum Garage může nabídnout odkup podílu za vloženou částku, investor je však nemusí akceptovat a může si podíl ponechat i na dále
  • Zajištěná investice – vybraná částka se využije na pořízení vozu, který po opravě se ziskem prodá (i kdyby se tedy záměr nezdařil, opravna bude disponovat vozem)
  • Lukrativní princip – kupující má možnost koupit prémiový vůz s nízkým nájezdem za část tržní ceny, zároveň přes projekt může sjednat i zvýhodněné financování
  • Maximální ochrana – jelikož pořízený vůz či vozy budou sloužit jako zajištění projektu, budou vždy pojištěny a také vybaveny zařízením na ochranu proti odcizení

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o projekt Maxum Garage s.r.o. , který již funguje, a našeho partnerského projektu INVESTER CAR, který zajistí hladký průběh prodeje vozů po jejich opravě. Projekt investorům nabízí fixní roční zhodnocení investice 13 %, a to 3 roky. V rámci projektu je pak stanoven rating B, tedy Střední riziko, neboť se jedná o projekt zajištěný jak majetkem (investované peníze půjdou na nákup vozů – v případě nezdaru bude projekt disponovat likvidním movitým majetkem), tak i neposlední řadě také zápůjčkou.

 

ROZLOŽENÍ INVESTOVANÝCH PENĚZ

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

Investor investuje 160.000 Kč, čímž získá výplatu výnosu 13 % p.a. po 3 roky. V případě splnění předpokladů 1. rok získá garantovaný výnos 20.800 Kč, 2. rok pak 20.800 Kč a 3. rok opět 20.800 Kč. Po 3 letech projekt investorům může nabídnout odkup jejich podílů za původní cenu. Investor může odkup akceptovat nebo neakceptovat a pokračovat dále. V případě akceptování se investorovi vrátí vložená částka 160.000 Kč plus celkově získá výnos 62.400 Kč.

 

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Současná vlastnická struktura

Pro realizaci tohoto projektu bylo využito jedné z našich společností, konktrétně upArt realizační s.r.o., která byla za účelem realizace této podnikatelské příležitosti přejmenována na MAXUM garage s.r.o. Společnost je v současné době vlastněna z 49 % společností ECON info s.r.o. a až z 20 % bude vlastněna platformou INVESTER.

 

» Více o mechanice a zajištění projektu 

Společnost Maxum Garage s.r.o. bude nakupovat a opravovat poptávané prémiové vozidla, které po jejich opravě se ziskem prodá. Garantem projektu je jednatel společnosti Maxum Garage s.r.o., tedy ECON info s.r.o. zastoupená při výkonu funkce Jaromírem Hendrychem. INVESTER přenechá investovanou částku na základě smlouvy o zápůjčce s fixním úrokem 13 % ročně. Navíc je projekt Maxum Garage zajištěn vždy i právě opravovaným vozem či vozem čekajícím na prodej. Vozidlo tedy bude vždy po celou dobu až do prodeje ve vlastnictví společnosti Maxum Garage s.r.o.

 

» Přístup Maxum Garage k opravě vozů

Projekt Maxum Garage bude realizovat prodej v prostorách zavedeného prodejce vozů INVESTER CAR. Od samého začátku bude vozidla pečlivě kontrolovat z hlediska vlastnického práva, případného zajištění třetí stranou, míru jeho poškození a náklady potřebné na opravu. Vybírat bude pouze taková vozidla, která jsou na českém trhu nedostatková a je u nich vysoká pravděpodobnost rychlého prodeje. 

Dále budou zakoupené vozy procházet po celou dobu od samého začátku dovozu do ČR až po finální práce foto a videozáznamem. A to pro potřebu následného prodeje, aby se budoucí kupující mohli seznámit s mírou poškození a zjistit, zda byl dodržen správný technologický postup při jejich opravě.  Na opravené vozy bude Maxum Garage kupujícím dávat záruku 12 měsíců na technický stav a komponentů, které fyzicky opravili.

V případě, že by se nedařilo vůz prodat déle jak 2 měsíce, Maxum Garage umožní jeho krátkodobý pronájem, přičemž INVESTER CAR i tak bude pokračovat v jeho inzerci.

 

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno