CÍLOVÁ ČÁSTKA: 3.800.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 40 % ?
Cena za 1% podílu: 95.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: B Střední riziko ?
Zajištění projektu: Ano, částečně ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
100%

Zainvestováno 100%

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ INVESTOVAT DO ZABĚHNUTÉ ORDINACE

Nově se nám nabízí exkluzivní příležitost, a to převzetí společnosti, která provozuje zavedenou zubní ordinaci ve Středočeském kraji. Konkrétně vám, našim investorům, nabízíme 40% obchodní podíl (zbytek bude jako autor vlastnit sesterská společnost INVESTER SHARE, která jej bude provozovat). Současný zubař a vlastník firmy bude brzy odcházet do důchodu a přenechá nám ordinaci, a to po dohodě pouze za odstupné pokrývající náklady na vybavení. V rámci projektu navíc chystáme rekonstrukci objektu, dokoupení vybavení a najmutí nového zubaře, respektive zubařů. Celou společnost s prokazatelnou historií, obraty a zisky samozřejmě přebíráme včetně stávající klientely.

 

V době, kdy je v České republice nouze o kvalitní a dostupné stomatologické služby, spatřujeme v tomto projektu opravdu značný potenciál.

 

Obrovskou výhodou projektu je, že za relativně malou investici dokážeme akvizovat ziskovou společnost, která má již potřebný předmět podnikání v rejstříku, a navíc i s potřebným zařízením a vybavením. Výhodou je při odkupu zmíněné právnické osoby kromě převzetí pacientů i navázání souvisejících smluvních vztahů s dodavateli. 

Ordinace sídlí v menším městě v dobré lokalitě a má víc než dostatečnou poptávku po službách (zajištěný odbyt služeb), což je podloženo víc jak 14 lety její existence. Záměrně ovšem nechceme v tuto chvíli zveřejnovat žádné bližší detaily (firma, místo, lokalita). Při získání cílové částky dojde k odkupu firmy provozující ordinaci, rekonstrukci prostor a následnému znovurozjetí v roce 2024 v plném rozsahu. Následně bychom projekt mohli rozšířit, a to otevřením zubní pohotovosti s 24hodinovým provozem, která pokryje i město a obce v okolí, a navýší tak své obraty a zisky. Oproti podílu investor v prvních 3 letech získá výnos až 29 % p.a., který mu budeme vyplácet 1× ročně.

 

PŘEDNOSTI TÉTO EXKLUZIVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

 • Zajištěný obrat a zisky – jedná se o koupi zavedené společnosti, která historicky přináší obraty, a tudíž i zisky
 • Převzetí klientely – aktuálně má ordinace již klienty, a to na hraně kapacit, navíc do budoucna se v ČR převis poptávky klientů měnit zásadně nebude
 • Byznysový potenciál – v blízké budoucnosti se nabízí otevřít i zubní pohotovosti s 24hodinovým provozem, jež pokryje i spádové obce a blízké město
 • Podpora státní správy – máme již přislíbeno, že příslušná obec uhradí náklady na rekonstrukci prostor ordinace a taktéž de facto za minimální nájem 
 • Ověření byznys partneři – navážeme na aktuální spolupráci se zdravotními pojišťovnami a dodavateli (v začátku vše ještě zaštítí původní vlastník firmy)
 • Možnost přímého podílu - získat přímý podíl umožnujeme investorovi při nákupu min. 10% obchodního podílu (investice od 950.000 Kč)
Zajímavost: Od vlastníka společnosti zároveň máme předběžně možnost koupit i jeho další firmu, v jejímž rámci vlastní 3 momentálně pozastavené ordinace na různých místech ČR. Ty bychom následně mohli převzít a podle zkušeností z tohoto projektu v budoucnu rozjet a dále rozvíjet.

 

OBSAZENOST ZUBNÍCH ORDINACÍ

Průzkum mezi zubními ordinacemi na téma, zda zubaři odmítají nové pacienty:

 

Jak je z přehledu vidět, v ČR je značná obsazenost stávajících ordinací, a tak jsme si dlouhodobým převisem poptávky jisti – zdroj: článek Devět z deseti zubařů odmítá nové pacienty… z portálu nasezdravotnictvi.cz (data od společnosti Perfect Crowd)

 

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o nákup podílu v existující výdělečné firmě. Její název z důvodů ochrany nápadu nebudeme zveřejnovat. Firma existuje od roku 2009 a za rok 2022 dosáhla čistého ročního obratu cca 6 milionů Kč. V rámci projektu je stanoven rating B, Střední riziko – projekt bude částečně jištěný majetkem (mj. nově zakoupeným vybavením ordinace).

 

Na základě plánovaného rozvoje firmy odhadujeme následující obraty společnosti:

        

 

ROZLOŽENÍ INVESTICE A VLASTNICKÁ STRUKTURA

Předpokládané rozložení investice při financování projektu ve výši 3.800.000 Kč:

 • Vybavení ordinace ~ 60% – vybavení  a zařízení ordinace novými přístroji a příslušenstvím
 • Mzdové a režijní náklady ~ 20 % – vykrytí mezd a odvodů po dobu rozjezdu
 • Odkup technologií ~ 15% – odkup stávajících technologií a vybavení
 • Ostatní výdaje ~ 4 % – reklama, marketing a další související nezbytné výdaje
 • Náklady na IT ~ 1 % – vytvoření objednávkového systému a nových internetových stránek
 • Rekonstrukce prostor ~ 0 % – obec kompletně uhradí náklady na rekonstrukci prostor

Budoucí vlastnická struktura: Investoři budou mít možnost v rámci nepřímého či přímého podílu vlastnit až 40% obchodní podíl v právnické osobě, kterou budeme jako skupina INVESTER přebírat za účelem tohoto projektu. Zbývající obchodní podíl ve výši 60% bude v právnické osobě vlastnit autor projektu INVESTER SHARE a.s.

 

 

HISTORIE PROJEKTU A JEHO BUDOUCNOST

 

 

 

MODELOVÝ PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

Investor investuje do projektu 95.000 Kč a v případě splnění předpokladů z této prezentace získá 1. rok výnos 12.000 Kč (12,63 %), 2. rok 26.600 Kč (28,00 %) a 3. rok 45.900 Kč (48,31 %). V následujících letech dle podílu a hospodaření společnosti, u které se počítá s dalším rozvojem (rozšíření na zubní pohotovost a nábor klientů). Návratnost investice odhadujeme na 38 měsíců. 

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Detailní mechanika projektu

Garantem projektu je společnost INVESTER SHARE a.s. (sesterská společnost platformy INVESTER), která se bude podílet na řízení společnosti popsané výše. INVESTER pro své investory plánuje získat 40% obchodní podíl na této společnosti. INVESTER zmíněné společnosti přenechá investovanou částku na základě příplatku do základního kapitálu, které se využijí dle informací výše. O projekt ordinace se bude starat projektový manažer se zkušenostmi z daného oboru, a to samozřejmě i za podpory našeho INVESTER týmu.

» Legislativa

Současný majitel zůstane dále ve firmě jako garant, tedy osoba s příslušnou kvalifikací podle zákona a podle požadavků stomatologické komory.

» Přímý obchodní podíl v projektu

Větším investorům umožníme získat přímý podíl ve struktuře společnosti a to při nákupu 10% obchodního podílu a více. Pro další informace nás prosím kontaktujte.

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno