Volný podíl: 15 %
Cílová částka: 540.000 Kč
Naše hodnocení projektu: B Střední riziko ?
Stav projektu: Aktivní
24%

Předobjednáno 132.000 Kč z cílové částky 540.000 Kč

Chci nepřímý podíl Chci přímý podíl

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

 

Vzhledem k úspěchům předchozích dvou vozidel zafinancovaných přes naši platformu nyní uveřejňujeme další projekt z oblasti beer-bike. Tentokrát se jedná o pivní kolo určené pro Bratislavu. Autorem projektu je pan Lukáš Krňoul, který chce toto unikátní vozidlo provozovat na Slovensku. 

 

KONCEPT PROJEKTU

Beer-bike je speciální vozidlo, které je určené pro 6-18 osob. Toto speciální kolo je poháňeno lidským přičiňením a spojuje 2 zdánlivě nespojitelné věci, tedy šlapání a pití piva či jiného nápoje. Personál je složen z řidiče, který nešlape, pouze řídí a vybírá trasu a také barmanky/barmana, kteří zajišťují pitný režim. Kolo je využíváno primárně jako nevšední turistická zážitková aktivita pro návštěvníky, kteří mohou poznat například historické centrum města a spojit dohromady jak fyzickou aktivitu, tak i pití piva či jiného nápoje. Jedinečnost spočívá v uspokojení primárně turistů, kteří tak jako všude na světe chtějí objevovat historická místa, která jdou ruku v ruce s gastronomickým zážitkem. Náš unikátní koncept skloubí obojí dohromady. Zároveň plánujeme spolupráci s hotely, cestovními pobočkami apod. Další cílení zaměříme na team-buildingy,rozlučky se svobodou a další podobné aktivity. Projekty s beer-biky jsou již úspěšně provozovány na řadě míst například v Anglii, USA, Nizozemsku, Německu, Polsku, Maďarsku a dalších zemích. 

 

AUTOR PROJEKTU

Jedná se o projekt pana Lukáše Krňoula. Zodpovědnost za úspěšnost projektu nese sám autor projektu. Pan Krňoul mé dlouholeté zkušenosti (10+) na pozici Operation F&B a PR manager v UK Austrálii, UAE a Turecku. Momentálně žije v Bratislavě již 18 měsíců a část této doby věnoval přípravě veškerých legislativních kroků a samozřejmě výběru samotné trasy. Učinil také řadu nezbytných kroků, které mi dávají jistotu z hlediska marketingu a samotného provozu Team/Beer Biku.

 

ROZDĚLENÍ PROSTŘEDKŮ

Projekt potřebuje zajistit náklady na samotnou výrobu či nákup vozidla, marketing, počáteční plat pro personál, pojištění, servisování vozidla a podobně. Režie - nájem v centru Bratislavy = 1€ za 1m2 denně + konzumace piva cca 40-50€/jízda + hodinová mzda barmanky - cca 10€/h.

 

SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY

Silné stránky projektu

Unikátnost v lokalitě Bratislava. Přibližně 1.mil turistů navštíví toto hlavní město ročně. V současné době zde není příliš rozvinutá nabídka turistických atrakcí. V rámci naší společnosti plánujeme silné prezentační místo (pick-up point) v samotném centru. Po samotném zafinancování projektu, jsou velkou výhodou poměrně nízké náklady na samotný provoz. Aktuálně má autor projektu vyjednáno povolení provozu od Policie SR. V rámci Bratislavy vnímáme vysokou koncentraci cílové skupiny konzumentů. Věříme, že se TEAM BEER-BIKE BRATISLAVA stane přímou konkurencí pro elektrický vláček a to i díky možnosti konzumace moctailů, což zacílí na širší okruh turistů.

 

Slabé stránky projektu

Předpokládaný provoz cca 6 měsíců v roce. V případě neočekávané nehody, popřípadě nátlak lidu formou petice - možnost změny legislativy.

Konkurence je v podobě městem vlastněného elektrického vláčku a zhruba 20x Segway.

 

SPOLUPRÁCE

Jedná se o samostatný projekt pana Lukáše Krňoula, který není spojen s projektem Praguebeerbike.com. Do budoucna však není vyloučena spolupráce mezi oběma projekty, už také proto, že v případě úspěšného zafinancování Bratislavského projektu bude INVESTER vlastnit minimálně minoritní obchodní podíl v nově vzniklé společnosti.

 

PLÁN PRODEJE

Nastavení spolupráce s hotely, hostely, cestovními kancelářemi, taktéž vybranými restauracemi/bary/cluby, vše provizní formou. A to nejen v SR. Sociální média, Tripadvisor - osobní kontakty zajistí uvedeni Beer-biku v TV a novinách. Cílení na větší firmy(Teambuildingy). V centru Bratislavy je plánovaný direct sale. Kvalitní a správně nastavený web s rezervačním systémem.

 

 

VLASTNÍ ZDROJE FINANCOVÁNÍ

Vlastní zdroje autora projektu ve výši 2.000-3.000 € + veškerý čas spojený s obstaráním povolení, uvedením projektu do provozu a 100% času při samotném provozu.

 

 

NÁKLADY NA ZAMĚSTNANCE

V rámci projektu budeme potřebovat 2-3 zaměstnance. Dále bude potřeba nastavit zaměstancům hodinové ohodnocení + formu provize. Jedná se o pozice řidiče a barmanky.

 

REALIZACE A PRVNÍ ZISKY

Realizaci projektu předpokládáme cca 2 měsíce od zafinancování projektu. Od spuštění projektu předpokládáme zisk v řádech dnů. Zisk za první rok by měl zajistit splacení 1/2 beer-biku + vygenerovat kapitál na Bike č. 2.

 

    

NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI

Beer-bike může být po samotném provozu, také součástí častých festivalů, exhibic. V úvahu také připadá možnost nabídnout kolo pro vybrané charitativní akce řízené městem, což by upevnělo pohled na samotné kolo.

 

 

VOLNÝ OBCHODNÍ PODÍL

V rámci projektu autor projektu nabízí volný obchodní podíl v budoucí, nově vzniklé společnosti ve výši 10%, který se rovná cílové poptávané částce 540.000 Kč. Tento podíl bude držet společnost buď INVESTER v případě nepřímého podílu. V případně vstupu většího kapitálu od jediného uživatele, který zafinancuje celou potřebnou částku je možné držet celý 10% obchodní podíl přímo na jméno dotyčného, který se tím stává spolumajitelem společnosti.

 

 

ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI

Po úspěšném zafinancování projektu bude založená nový právnická osoba spolu s autorem projektu. INVESTER bude vlastnit minimálně minoritní obchodní podíl v této společnosti.

 

 

Chci podpořit projekt

7.650 Kč
Jízda na beer-bike s 15% slevou

Jízda v hodnotě 350 € za cenu 300 €/7650 Kč. Možná objednávka termínu na druhou polovinu roku 2018

login-icon Přihlášení

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se

Registrace nového uživatele
Zapomněl jste heslo?