Volný podíl: 20 %
Cílová částka: 540.000 Kč
Naše hodnocení projektu: B Střední riziko ?
Stav projektu: Aktivní
107%

Předobjednáno 579.000 Kč z cílové částky 540.000 Kč

Chci nepřímý podíl Chci přímý podíl

Uživatelé, kteří podporují projekt

Detailní PDF dokumentace ke stažení

 

 

Vzhledem k úspěchům předchozích dvou vozidel zafinancovaných přes naši platformu nyní uveřejňujeme další projekt z oblasti beer-bike. Tentokrát se jedná o pivní kolo určené pro Bratislavu. Autorem projektu je pan Lukáš Krňoul, který chce toto unikátní vozidlo provozovat na Slovensku. V rámci tohoto projektu předpokládáme zisk až 484.000 Kč za první rok. Rozhovor s autorem projektu panem Lukášem Krňoulem si můžete přečíst zde.

 

 

KONCEPT PROJEKTU

Beer-bike je speciální vozidlo, které je určené pro 6-18 osob. Toto speciální kolo je poháňeno lidským přičiňením a spojuje 2 zdánlivě nespojitelné věci, tedy šlapání a pití piva či jiného nápoje. Personál je složen z řidiče, který nešlape, pouze řídí a vybírá trasu a také barmanky/barmana, kteří zajišťují pitný režim. Kolo je využíváno primárně jako nevšední turistická zážitková aktivita pro návštěvníky, kteří mohou poznat například historické centrum města a spojit dohromady jak fyzickou aktivitu, tak i pití piva či jiného nápoje. Jedinečnost spočívá v uspokojení primárně turistů, kteří tak jako všude na světe chtějí objevovat historická místa, která jdou ruku v ruce s gastronomickým zážitkem. Náš unikátní koncept skloubí obojí dohromady. Zároveň plánujeme spolupráci s hotely, cestovními pobočkami apod. Další cílení zaměříme na team-buildingy,rozlučky se svobodou a další podobné aktivity. Projekty s beer-biky jsou již úspěšně provozovány na řadě míst například v Anglii, USA, Nizozemsku, Německu, Polsku, Maďarsku a dalších zemích. 

 

AUTOR PROJEKTU

Jedná se o projekt pana Lukáše Krňoula. Zodpovědnost za úspěšnost projektu nese sám autor projektu. Pan Krňoul mé dlouholeté zkušenosti (10+) na pozici Operation F&B a PR manager v UK Austrálii, UAE a Turecku. Momentálně žije v Bratislavě již 18 měsíců a část této doby věnoval přípravě veškerých legislativních kroků a samozřejmě výběru samotné trasy. Učinil také řadu nezbytných kroků, které mi dávají jistotu z hlediska marketingu a samotného provozu Team/Beer Biku.

 

ROZDĚLENÍ PROSTŘEDKŮ

Projekt potřebuje zajistit náklady na samotnou výrobu či nákup vozidla, marketing, počáteční plat pro personál, pojištění, servisování vozidla a podobně. Režie - nájem v centru Bratislavy = 1€ za 1m2 denně + konzumace piva cca 40-50€/jízda + hodinová mzda barmanky - cca 10€/h.

 

SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY

Silné stránky projektu

Unikátnost v lokalitě Bratislava. Přibližně 1.mil turistů navštíví toto hlavní město ročně. V současné době zde není příliš rozvinutá nabídka turistických atrakcí. V rámci naší společnosti plánujeme silné prezentační místo (pick-up point) v samotném centru. Po samotném zafinancování projektu, jsou velkou výhodou poměrně nízké náklady na samotný provoz. Aktuálně má autor projektu vyjednáno povolení provozu od Policie SR. V rámci Bratislavy vnímáme vysokou koncentraci cílové skupiny konzumentů. Věříme, že se TEAM BEER-BIKE BRATISLAVA stane přímou konkurencí pro elektrický vláček a to i díky možnosti konzumace moctailů, což zacílí na širší okruh turistů.

 

Slabé stránky projektu

Předpokládaný provoz cca 6 měsíců v roce. V případě neočekávané nehody, popřípadě nátlak lidu formou petice - možnost změny legislativy.

Konkurence je v podobě městem vlastněného elektrického vláčku a zhruba 20x Segway.

 

SPOLUPRÁCE

Jedná se o samostatný projekt pana Lukáše Krňoula, který není spojen s projektem Praguebeerbike.com. Do budoucna však není vyloučena spolupráce mezi oběma projekty, už také proto, že v případě úspěšného zafinancování Bratislavského projektu bude INVESTER vlastnit minimálně minoritní obchodní podíl v nově vzniklé společnosti.

 

PLÁN PRODEJE

Nastavení spolupráce s hotely, hostely, cestovními kancelářemi, taktéž vybranými restauracemi/bary/cluby, vše provizní formou. A to nejen v SR. Sociální média, Tripadvisor - osobní kontakty zajistí uvedeni Beer-biku v TV a novinách. Cílení na větší firmy(Teambuildingy). V centru Bratislavy je plánovaný direct sale. Kvalitní a správně nastavený web s rezervačním systémem.

 

 

VLASTNÍ ZDROJE FINANCOVÁNÍ

Vlastní zdroje autora projektu ve výši 2.000-3.000 € + veškerý čas spojený s obstaráním povolení, uvedením projektu do provozu a 100% času při samotném provozu.

 

 

NÁKLADY NA ZAMĚSTNANCE

V rámci projektu budeme potřebovat 2-3 zaměstnance. Dále bude potřeba nastavit zaměstancům hodinové ohodnocení + formu provize. Jedná se o pozice řidiče a barmanky.

 

REALIZACE A PRVNÍ ZISKY

Realizaci projektu předpokládáme cca 2 měsíce od zafinancování projektu. Od spuštění projektu předpokládáme první objednávky v řádech dnů až týdnů. Obrat za první rok předpokládáme zhruba 35.000 EUR. Uživatelé vlastnící nepřímý podíl mají nárok na procentuální podíl ze zisku každý rok po dobu existence projektu.

 

MODELOVÝ PŘÍKLAD

Uživatel koupí 1% nepřímý podíl v tomto projektu v ceně 27.000 Kč. Pokud projekt splní předpoklady, mohl by za první rok vykázat plánovaný čistý zisk 19.000 EUR, tedy cca 484.000 Kč. V druhém roce předpokládáme čistý zisk 23.750 EUR, tedy cca 605.625 Kč. V dalších letech pak předpokládáme čistý zisk 26.000 EUR, tedy cca 663.000 Kč.

Díky tomu vlastník 1% podílu, dostává za první rok existence projektu podíl na zisku 4840 Kč. Za druhý rok 6056 Kč, a v dalších letech pak předpokládáme minimální roční výnos 6630 Kč. Uživatel má tedy po zhruba 4,5 letech splacen vložený kapitál, přičemž podíl je stále v jeho vlastnictví. Podíl může v případě zájmu odprodat za zakoupenou nebo vyšší částku společnosti INVESTER nebo jinému zájemci, nebo si ho dále ponechat a získávat výnos v dalších letech.

    

NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI

Beer-bike může být po samotném provozu, také součástí častých festivalů, exhibic. V úvahu také připadá možnost nabídnout kolo pro vybrané charitativní akce řízené městem, což by upevnělo pohled na samotné kolo.

 

 

VOLNÝ OBCHODNÍ PODÍL

V rámci projektu autor projektu nabízí volný obchodní podíl v budoucí, nově vzniklé společnosti ve výši 20%, který se rovná cílové poptávané částce 540.000 Kč. Tento podíl bude držet společnost buď INVESTER v případě nepřímého podílu. V případně vstupu většího kapitálu od jediného uživatele, který zafinancuje celou potřebnou částku je možné držet celý 20% obchodní podíl přímo na jméno dotyčného, který se tím stává spolumajitelem společnosti.

 

 

ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI

Po úspěšném zafinancování projektu bude založená nový právnická osoba spolu s autorem projektu. INVESTER bude vlastnit minimálně minoritní obchodní podíl v této společnosti.

 

 

Chci podpořit projekt

7.650 Kč
Jízda na beer-bike s 15% slevou

Jízda v hodnotě 350 € za cenu 300 €/7650 Kč. Možná objednávka termínu na druhou polovinu roku 2018

login-icon Přihlášení

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se

Registrace nového uživatele
Zapomněl jste heslo?