CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.900.000 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
1%

Předobjednáno 14.000 Kč z cílové částky 1.900.000 Kč

Chci podpořit

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ SBÍRKU NA DRON PRO UKRAJINU PODPOŘIT

Cílem sbírky je vybavit ukrajinské vojáky a dobrovolníky hybridními multifunkčními drony české výroby. Drony budou předány ukrajinské straně primárně pro oblast Bachmut a Donbas za účelem záchrany životů a jiným humanitárním účelům. Cena jednoho je vč. nákladů na nezbytné proškolení personálu 1 900 000 Kč.

Tentokrát nejde o charakteristický projekt INVESTERu, jak jste zvyklí. Neočekávejte finanční zisk v čase, ale ziskem bude to, že tentokrát pomůžeme, tam kde je třeba.

Účel, který má dron splňovat ve válce na Ukrajině, je výhradně humanitární. Konkrétně totiž dokáže shazovat potraviny, oblečení a jiné potřebné věci na místech, kam se člověk za těchto okolností nedostane. A nejen to.

Prostřednictvím sbírky můžeme společně pomoci aktivně chránit lidské životy na území Ukrajiny. Lidé totiž nemají možnost efektivně předcházet hrozbám, pokud nemají informace, které jim dron může poskytnout.  Jedná se tedy o prevenci a předcházení lidským ztrátám – například varováním o umístění nástražných min anebo jiných životu nebezpečných zařízení. A to pomocí speciálních komponent umístěných právě na dronu. 

 

MECHANIKA A DETAILY SBÍRKY NA DRON PRO UKRAJINU

 • Vybrané finanční prostředky budou poukázány společnosti Eurosecur s.r.o., která následně zajistí dodávku prvního dronu na Ukrajinu, a to nejpozději do 2 měsíců od provedení závazné objednávky. 
 • U tohoto projektu se jedná o dar, tedy finanční prostředky, které zamýšlíte poskytnout není možné vrátit. Nevzniká žádný nárok na vlastnictví obchodního podílu nebo majetku.
 • Garantem sbírky je Ing. Markéta Schwarz, která na ní spolupracuje s naší platformou INVESTER – naše platforma prostřednictvím mateřské společnosti INVESTER GROUP SOCIETY a.s. pro účely sbírky poskytne bankovní účet.
 • Projekt je pilotní a potenciálně první z několika. Tento bude mj. koordinován s ukrajinskými představiteli. 

 

PŘEDSTAVUJEME MULTIFUNKČNÍ DRON DTI I.

Dron je výsledkem 3letého vývoje společnosti Eurosecur s.r.o., jež na něm spolupracovala s Elektrotechnickou fakultou ČVUT a také s Katedrou vodních zdrojů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU.

 • Projekt byl zaštítěný a dotovaný Evropským fondem pro regionální rozvoj, Operačním programem podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a rovněž českým ministerstvem průmyslu a obchodu
 • Zařízení bylo primárně vyvíjeno jako multifunkční robotická jednotka pro precizní zemědělství, s přesahem do dalších průmyslových oblastí, jako je např. stavebnictví, průzkum a hodnocení terénu.
 • Nad těmito hybridními multifunkčními drony nelze převzít kontrolu ani vystopovat operátora.

Jaké úkoly mohou drony plnit ve dne a v noci?

 • Shazování léků a jiných ochranných pomůcek v místě potřeby
 • Podpora pro pozemní síly a vyhledávání zraněných vojáků
 • Včasné upozornění na potenciální či již se blížící hrozby
 • Vyhledávání protivníků, jejich techniky a různých objektů

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Výrobce a dodavatel

Jedná se o českou společnost Eurosecur s. r. o. IČO: 25081144 se sídlem Prvního pluku 320/17, 186 00 Praha 8. 

Konstrukce dronu

Dron je konstruován jako elektrický, s hybridním dobíjením baterií za letu benzínovým agregátem. Jedná se o  výjimečný stroj technickými vlastnostmi v oblasti modularity užitné zátěže dronu a letových vlastností. 

Vybavení a dolet

Jako podvěs je možné použít jakýkoliv senzor, kameru či jinou užitnou zátěž, která má výstup/vstup Ethernet IP do hmotnosti 2 kg. S hmotností 2 kg je doba letu 1h / nádrž 2,5l. Vítr 10 m/s, déšt ani mírné sněžení nevadí.

Komunikace s dronem 

Komunikace může probíhat několika způsoby:

 • 433 Mhz link je jako servisní telemetrie na cca 300 m
 • 2,4 Ghz pro řízení letu – 2 000 m
 • 5,8 Ghz pro přenos obrazu – 2 000 m
 • Možnost integrace LTE 5G modemu pro neomezený dosah v rámci pokrytí mobilní sítí

Obsah servisní sady

Nabíječka, hasicí přístroj, náhradní akumulátory, kanystr s palivem, palivová pumpa, náhradní svíčka, elektrický starter, kit šroubů, přistávací plocha, notebook + příslušenství.

 

 

PODPOŘME SPOLEČNĚ DOBROU VĚC

Podpořme české dobrovolníky, ukrajinské vojáky a pomozme také lékařům na Donbasu zachraňovat životy. Koupí dronu jim pomůžeme snižovat počet útoků. Čím lépe budou vybaveni, tím lépe odvedou svou práci.

Pro příspěvek je třeba se nejprve zaregistrovat na naší platformě abychom dokázali vaší platbu spárovat s variabilním symbolem. Druhotně můžete podpořit i další naše projekty. Ostatní jsou ovšem investičního charakteru, a tak se vám za podporu na oplátku odmění částí svých zisků. Navíc naše uživatele o příležitostech pravidelně informujeme.

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno