CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.000.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 15 % ?
Cena za 1% podílu: 183.333 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
100%

Zainvestováno 100%

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO ZDRAVOTNICKÉHO STARTUPU INVESTOVAT

Projekt nabízí příležitost investovat do rozjíždějící se značky SIDESS, nového distributora zdravotnických prostředků v ČR. Stojí za ní 2 autorky s víc jak 10 lety zkušeností z oboru – první ze Simon dosud pracovala v nadnárodní firmě zabývající se tímto sortimentem a odhodlala se osamostatnit a přijít s novým přístupem, druhá ze Simon jako vystudovaná zdravotní sestra založila úspěšný startup Stella, kde řídí 10 zaměstnanců. 

Jejich projekt se bude konkrétně zabývat distribucí vstřebatelných kostních štěpů v několika tvarech, velikostech a objemech, což jej činí jedinou firmou na trhu s takto rozsáhlým portfoliem. A dále produkty, které na českém trhu dosud nejsou (kostní membrána, chondro matrix, zvedač obočí, čela a zadnice). A to nejprve od významné biotechnologické firmy POWERBONE. S tou dokonce mají již podepsanou exkluzivní smlouvu na výhradní zastoupení český trh. A s další významnou firmou s dalším sortimentem právě jednají. 

Vybrané finance nová firma využije na zajištění prvních dodávek zboží, mzdy, služební vůz, vytvoření vlastního objednávkového systému a další náklady související s rozjezdem podnikání. Investice tedy pomůže projektu rychleji prorazit. Ačkoli na daném trhu již působí konkurence, tento projekt přichází s unikátním přístupem – komplexnější nabídka zboží než z ostatních firem (nabídka širšího sortimentu ve více variantách a velikostech), osobní přístup a odborné proškolování. A v budoucnu pak i klientskou zóna na webu pro snazší objednávání.

Autorky odhadují v 1. roce minimální zisk (zajetí byznysu, nasmlouvávání kontraktů, zaškolení obchodních zástupců a dalších zaměstnanců, proškolování nemocničního personálu, aby mohl jejich výrobky používat), v dalších 3 letech po upevnění pozice na trhu a rozšíření do vytipovaných nemocnic pak odhadují velmi perspektivní výnosy, a to cca 35 % ročně s výplatou 1× ročně přímo do účtu našich investorů.

V případě úspěchu projektu se po jeho zafinancování na platformě INVESTER zvažuje i spuštění 2. etapy.

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

 • Zkušenosti autorek – firma je postavena na know-how, které vychází z jejich 12letých zkušeností v oboru (ve zdravotnictví a řízení lidí)
 • Zasmluvněný silný dodavatel – firma POWERBONE projektu poskytla exkluzivní smlouvu na výhradní zastoupení na českém trhu; zároveň je ochotna se dle zpětné vazby podílet i na vývoji nových produktů
 • Předjednaní první zákazníci – projekt autorky již rozjíždí, mají připravený sklad, zasmluvněného významného dodavatele zboží, a navíc první nemocnice a kliniky projevují o jejich sortiment zájem 
 • Promyšlený rozjezd – autorky nabízí exkluzivní sortiment pro potřeby dentálních a plastických klinik, dále chystají i nabídku sofistikovanějších výrobků po registraci VZP/SÚKL do všech nemocnic v ČR
 • Novinka na českém trhu – projekt přichází s vůbec nejkomplexnější nabídkou vysoce kvalitních zdravotnických produktů za dostupnější ceny, čímž zároveň cílí na zvýšení efektivity léčby pacientů
 • Značný obchodní potenciál – v ČR aktuálně funguje 156 nemocnic (dalšími odběrateli jsou kliniky či zubní ordinace), a prakticky ve všech již mají navázané kontakty (včetně přednostů a ředitelů)
 • Pravidelná výplata – výnosy z projektu budeme načítat 1× ročně do účtu investora na platformě

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o nově založenou firmu se 2 jednatelkami, které mají bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví (péče i prostředků) i v oblasti řízení lidí, navíc zdravotnický obor charakterizují i velmi slušné obraty.  V rámci projektu je stanoven rating C, Vyšší riziko. Zisky po zafinancování na INVESTERu dle business plánu odhadují takto:

» Rok 2023 celkový obrat firmy cca 2.650.000 Kč se ziskem cca 0 Kč (rozjezd firmy)

» Rok 2024 celkový obrat firmy cca 8.500.000 Kč se ziskem cca 3.310.960 Kč

» Rok 2025 celkový obrat firmy cca 11.500.000 Kč se ziskem cca 5.713.840 Kč

» Rok 2026 celkový obrat firmy cca 13.000.000 Kč se ziskem cca 6.490.240 Kč

V dalších letech dle reálných výsledků.

 

 

ROZLOŽENÍ INVESTICE A VLASTNICKÁ STRUKTURA

Položkové rozložení investice

 • Mzdové náklady ~ 27,01 % (vykrytí mezd vč. odvodů po dobu rozjezdu)
 • Objednávka 1. zboží ~ 20,22 % (na nákup zboží od POWERBONE)
 • Služební vozidlo ~ 16,00 % (pořízení do majetku nové společnosti)
 • Náklady na IT ~ 12,00 % (vytvoření objednávkové systému na míru)
 • Ostatní výdaje ~ 25,56 % (reklama, PHM, sklad, web a grafiku, elektroniku, logistiku atd.)

Budoucí vlastnická struktura: Ve stávající společnosti SIDESS s.r.o., IČO: 17400651 bude uvolněn 15% obchodní podíl k skupině INVESTER. 

 

STAV PROJEKTU A JEHO BUDOUCNOST

Historie projektu a jeho aktuální stav

 • Simona Němcová má za sebou již rozjetý jeden startup (zaměřený na děti s postižením a jejich rodiny), kde řídí 10 zaměstnanců – řídicí roli si plánuje ponechat, ovšem větší část dalších kompetencí následně předá kolegyni, aby se mohla věnovat projektu SIDESS;
 • Simona Kollmannová pak má na kontě 12 let praxi z několika zdravotních firem, takže perfektně zná prostředí a je schopna nabízet produkty do nemocnic, klinik, ordinací atd.
 • Aktuálně má projekt již namapované první potenciální zájemce o zboží (fakultní nemocnice), dojednanou exkluzivitu s významnou biotechnologickou firmou a připravený sklad – momentálně čeká na vybrání poptávané částky, aby se mohla realizovat první větší objednávka od výhradního dodavatele POWERBONE, a vše se tak mohlo dát rychle Vdo pohybu 

Rozvoj projektu a jeho budoucnost

 • 2022–2023 ~ V 1. roce je v plánu registrace firmy SIDESS s.r.o., tvorba webu, podpisy smluv s partnery, začínající obchodní aktivity v nemocnicích po celé ČR, účast na kongresech a seminářích v ČR i EU
 • V plánu je i postupné rozšiřování nabízeného sortimentu, dojednávání nových větších kontraktů, zalistování produktů u VZP, aby firma mohla nabízet širší záběr specializovaného materiálu na sály
 • 2024 a dál ~ Akademie SIDESS, která pro odběratele zboží bude nabízet akreditované semináře, na kterých budou přednášet jednotliví zasmluvnění lékaři z ČR i zahraničí (Turecko, Finsko, USA, …)
 • 2024–2025 ~ V dalších letech je nejdůležitějším cílem projektu aktivní expanze skrze obchodní aktivity v nemocnicích po celé ČR (více nemocnic, vybudování obch. týmu) + účast na kongresech v ČR i mimo a později expanze na slovenský trh

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

 

Investor zakoupí 1% obchodní podíl ve společnosti SIDESS s.r.o. za 183.333 Kč, čímž získá pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1 % celkového zisku společnosti. V případě splnění všech předpokladů tedy 0 Kč za 1. rok (zhodnocení 0 % p.a.), za 2. rok 33.109 Kč (18,05 % p.a.), za 3. rok 57.138 Kč (31,16 % p.a.) a za 4. rok 64.902 Kč (35,40 % p.a.). Návratnost vložené investice se odhaduje na cca 54 měsíců.

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

 

 

 

» Co autorky o projektu říkají 

„Každý, kdo si projde svou prací od prvopočátku, od zdravotní sestry, obchodního zástupce, ten musí mít vždy největší úspěch, protože ví, jaké kroky jsou potřeba k naplnění cíle, jak pečovat o zákazníka, jak důležitá je správná prezentace produktu, spolehlivá a rychlá logistika, podpůrné vzdělávání apod. Vším si sám projde a zná každý krok, který bude v jeho vlastní firmě neskutečně důležitý a sám vyhodnotí, na čem nejvíce záleží. 

My, obě Simony, autorky projektu (zakladatelky SIDESS s.r.o.), máme velmi košaté obchodní a produktové zkušenosti v oboru a další zkušenosti s vedením týmu a celé firmy. Naše práce, výsledky a vše čeho jsme dosáhly, nám nyní dává příležitost stát se vašimi partnery. Věříme, že vám budeme moci naše schopnosti předvést a že se vám investice do našich kvalit vrátí.”

 

» Co je to kostní štěp

Kostní štěp je syntetická náhrada kosti, která se používá při operacích. Laicky řečeno se dá popsat jako kostní výplň, která urychluje proces hojení a vytvoření nové kosti. Naše produkty jsou osteoinduktivní, takže podporují růst vlastní kosti tvorbou lešení. K tomu jsou naše produkty antibakterialní, takže se můžou používat při infektech, nádorech, osteomyelitidách…atd.

 

» Detail zajištění projektu 

Garantem projektu jsou jednatelky společnosti SIDESS s.r.o., které jsou za její správu a za management odpovědné. INVESTER ve společnosti pro investory získá podíl ve výši 15 %, prostřednictvím kterého se investoři budou podílet na zisku této společnosti. INVESTER zmíněné společnosti přenechá předmětnou částku na základě dohody o příplatku do základního kapitálu. Projekt tedy není jištěn zápůjčkou.

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno