CÍLOVÁ ČÁSTKA: 450.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 35 % ?
Cena za 1% podílu: 12.857 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
90%

Předobjednáno 407.000 Kč z cílové částky 450.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 


Nově: Dne 7.5.2019 jsme upravili koncepci projektu na základě zpracovaného auditu projektu.

 

 

Autorem projektu je pan Martin Šimák, který již 4 roky úspěšně podniká v oblasti prodeje a distribuce květin vč. příslušenství v obci Nechanice. Stávající prodejna dosáhla za rok 2016 obratu cca 2.000.000 Kč před zdaněním, při hrubém zisku cca 45% obratu. Sortiment stávající prodejny v Nechanicích se skládá z květin převážně dovezených z Holandska a dále pak dárkových předmětů. Mezi služby, které pan Šimák nabízí svým zákazníkům patří kromě aranžování květin také dovoz zboží na objednávku. Zde se můžete podívat na Facebookové stránky Zahradnictví Nechanice nebo přidruženého profilu Zámecké růže

Na základě úspěšných zkušeností s provozem stávající prodejny se pan Martin Šimák rozhodl rozšířit o online obchod, který je předmětem této podnikatelské příležitosti.

CÍLE PROJEKTU

Cílem projektu je vytvoření e-shopu pro prodej květin online. Jedná se o společnost autora Martina Šimáka, v níž bude společnost INVESTER vlastnit podíl zastupující investory platformy. Společnost bude provozovat internetový obchod na míru a jeho zisk si dělit na základě vlastněných procent společnosti. Na e-shopu na základě produktových fotografií budeme prezentovat nabídku originálních dárkových kytic a boxů, spolu s doplňkovým prodejem dárkových vín a i dalšího dárkového zboží. Veškeré nakoupené zboží klientovi společnost zaveze na místo určení spolu se vzkazem nebo dárkem. Pro stálé a registrované klienty případně vytvoříme klubový program vč. služeb na upozornění na svátky a narozeniny, výročí atd. Vždy se snažíme klienta inspirovat něčím netradičním a nové věci bereme jako výzvu a do puntíku plníme přání klientů. 

Díky 5 letým zkušenostem zakladatele z provozování květinářství je projekt schopen nabídnout originální a širokou nabídku vázaných květin a květinových boxů, které na přání klienta kombinuje s různými druhy dárkového zboží (včetně dnes velmi oblíbené kombinace květin s makronkami). Tyto boxy začala společnost vyrábět jako jedni z prvních v ČR, díky čemuž dnes má skvělé reference od klientů.

Pro začátek bychom zacílili e-shop na Královéhradecký kraj, kde bychom si zřídili sklad a výdejní místo. Postupem lze snadno naše pole působnosti rozšiřovat díky e-shopu a na další lokality. Aktuálně dle našeho průzkumu je jen v Hradci králové 24 kamenných prodejen květin.

 

VLASTNICKÁ STRUKTURA

E-shopu bude provozován společností založenou autorem projektu Martinem Šimákem. Obchodní podíl o velikosti 35% v této právnické osobě bude vlastnit společnost INVESTER, která sdružuje investory nepřímých podílů. 

 

VÝHODY NAŠEHO ON-LINE ŘEŠENÍ

 • Široká nabídka vázaných kytic a boxů na jednom místě, zákazník si z pohodlí domova online objedná a my doručíme (v kamenné prodejně není možnost takového výběru, fyzicky vidíte jen aktuálně navázané kytice)
 • Doplňkový sortiment, spolu s kyticá možnost objednat i třeba láhev vína.
 • Originální a oblíbené vazby včetně boxů.
 • Nižší náklady na provoz, než v případě kamenné pobočky.
 • Podpora přes naše Facebookové stránky Zámecké růže které již 5 let budujeme aktuálně 4tis sledujících. 

 

ROZPOČET

 • On-line webové řešení na míru (e-shop): 200.000 Kč
 • Marketingový audit: 20.000 Kč 
 • SEO optimalizace + marketing na první 3 měs: 60.000 Kč
 • Výroba květinových boxu s vlastním logem: 50.000 Kč (více druhu a barev)
 • Nákup dekorací pro vazbu a spotřební materiál: 35.000 Kč
 • Vybavení skladu: chladicí místnost cca 85.000 Kč

Náklady celkem 450.000 Kč

 

PŘEDPOKLAD ZISKŮ

Na základě provedeného auditu a zpracovaného marketingového plánu předpokládáme zisk projektu za první rok (před zdaněním): 806.096 Kč. V druhém roce předpokládáme zisk projektu před zdaněním 1.168.839 Kč, ve třetím roce 1.531.582 Kč.

INVESTOR

MONETIZACE

Uživatel zakoupí nepřímý obchodní podíl ve společnosti ve výši 1%, za cenu 12.857 Kč. Získává pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti. V případě, že společnost splní odhady uvedené v této prezentaci uživatel získá 8.060 Kč za první rok. Za druhý rok získá uživatel 11.688 Kč, za další rok 15.315 Kč. Výnos z právnické osoby podléhá dani z příjmu a srážkové dani, která není započítána.


Podrobně: Uživatel zakoupí 1% obchodní podíl. Společnost využije takto získaný kapitál pro účely popsané v prezentaci. Společnosti se následně daří a splní stanovené odhady obratů a zisků. Za první rok provozu projektu uživatel dostává 1% podíl na zisku, tedy 8.060 Kč (zhodnocení cca 62% p.a z ceny podílu 12.857 Kč). V následujícím roce získává 1% podíl na zisku ve výši 11.688 Kč (zhodnocení cca 91% p.a.). Předpoklad návratnosti částky za zakoupený obchodní podíl je přibližně 17 měsíců. Výplatu podílu na zisku získává uživatel vždy jednou ročně, na základě účetní závěrky projektu. Během dalších let společnost generuje výnosy dle každoročních účetních uzávěrek, a uživatel je dostává po celou dobu, kdy vlastní podíl.Vlastněný obchodní podíl může časem nabývat na hodnotě (v závislosti na ekonomických výsledcích společnosti). Uživatel ho může výhodně prodat komukoliv, kdo o něj projeví zájem za jeho aktuální cenu.

 

RIZIKO

Projekt má přiřazen „Rating: C Vyšší riziko“ – Tento rating přidělujeme projektům, které nemají žádnou obchodní historii. Jedná se o nový e-shop. Kapitál především směřuje do služeb jako jsou IT, marketing, reklama a technologický vývoj. Projekt není jištěn hmotným majetkem a představuje vyšší riziko, které vyvažuje vysokým výnosem. Projekt bude realizovat společnost v níž INVESTER vlastní obchodní podíl.

 

 

logo invester

Odpovědná osoba za tento projekt je Lukáš Kruntorád, lukas@invester.cz