CÍLOVÁ ČÁSTKA: 1.485.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 30 % ?
Cena za 1% podílu: 49.500 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: B Střední riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Plánovaný zisk projektu: 1.687.372 Kč ?
90%

Předobjednáno 1.331.000 Kč z cílové částky 1.485.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

 

Dne 15.4.2019 jsme upravili koncept projektu. Společnost INVESTER zakoupí většinový podíl ve společnosti ENVANTOCZ s.r.o. Souhrně tak bude skupina INVESTER vlastnit 75% společnosti ENVANTO a převezme nad společností kontrolu. Tým INVESTER také převezme veškerou marketingovou a obchodní činnost projektu, vč. všech bankovních účtů a majetek ve skladových zásobách. Pro úspěšnou akvizici společnosti je třeba získat kapitál 1.485.000 Kč. Část kapitálu ve výši 580.000 Kč do projektu investujte sama společnost INVESTER z vlastních zdrojů. Investorům nabízíme možnost připojit se k akvizici a získat až 18,28% společnosti formou nepřímého podílu. V projektu vidíme zajímavý potenciál, vzhledem k růstu segmentu online prodeje oblečení v roce 2018, kdy meziročně tento segment rostl nejvíce v rámci online prodejů až o 17%. 

CÍLE PROJEKTU

Cílem tohoto projektu je expanze online prodejce oblečení Envanto.cz. E-shop byl založen v září 2016 a je vlastněn společností ENVANTOCZ s.r.o., ve které společnost INVESTER nyní drží 25% obchodní podíl. E-shop ENVANTO má za sebou 2 roky stabilního fungování a nyní hledá finanční prostředky pro expanzi v rámci českého trhu. Provozovna a sklad společnosti se nachází na adrese Jana Babáka 2733/11, Brno. 

 

HISTORIE SPOLEČNOSTI

ENVANTO.cz vznikl původně jako e-shop určený pro prodej pánského oblečení. Zakladatelem je pan Ing. Michal Zemánek, který jej založil v roce 2015. V roce 2017 získal na platormě INVESTER financování ve výši 640.000 Kč, díky kterému se povedlo provést kompletní redesign e-shopu s přechodem na novou platformu Magento, rozšíření skladu a sortimentu, zkrácení dodacích lhůt a zlepšení zákaznického servisu. Společně s investicí kapitálu do projektu nyní vstupuje také do portálu tým INVESTER. Stávající e-shop je navržen tak, aby se zákazník mohl efektivně orientovat při výběru a nákupu zboží a nákup byl intuitivní. Současný e-shop můžete vidět zde: https://envanto.cz/

Od roku 2017 v rámci prvního kola financování zrealizovala společnost ENVANTOCZ s.r.o.:

 • Založení právnické osoby ENVANTOCZ s.r.o. se základním kapitálem 200.000 Kč.
 • Kompletní redesign celého e-shopu.
 • Změna původní nevyhovující technologie e-shopu na systém MAGENTO.
 • Rozšíření sortimentu na dámskou a dětskou módu, rozšíření stávajícího sortimentu díky novým dodavatelům na nynějších 8000 položek.
 • Navýšení skladových zásob.
 • Nárůst zákazníků o 20%.
 • Zrychlení dodání zboží zákazníkovi, kvalitnější reklamační proces.
 • Implementace učetního a skladového software.
 • Vytvoření vlastního menšího foto ateliéru pro tvorbu fotoprezentace produktů.
 • Příprava marketingových a realizačních plánů, nastavení PPC a SEO optimalizace.
 • Nastavení a správa marketingových kampaní.


Celkové investice do projektu jsou k dnešnímu zhruba 1.650.000 Kč. Z této částky bylo 1.010.000 Kč vloženo majiteli ze svých zdrojů, zbývající částka 640.000 Kč byla zafinancována na platformě INVESTER. Majetek společnosti je v současné době cca 700.000 Kč převážně ve skladových zásobách. 

SOUČASNÁ VLASTNICKÁ STRUKTURA

Vlastníky společnosti jsou nyní z 50% zakladatel Ing. Michal Zemánek, 25% INVESTER GROUP SOCIETY a.s., 25% investorka Jana Jourová

BUDOUCÍ VLASTNICKÁ STRUKTURA

Za finanční a personální vstup portálu INVESTER a jeho investorů do projektu ENVANTOCZ se bude měnit rozdělení stávající vlastnické struktury společnosti ENVANTOCZ s.r.o. následovně: 

 • 25% - INVESTER GROUP SOCIETY a.s. 
 • 25% - Ing. Michal Zemánek
 • 20% - INVESTER GROUP HOLDING s.r.o.
 • 30% - VOLNÝ OBCHODNÍ PODÍL - určeno pro zájemce o obchodní podíl

ROZDĚLENÍ INVESTICE

E-shop má k dispozici analytická data za uplynulá období, na základě kterých můžeme predikovat objednávky a řídit kampaně pro tento rok. V současné době je připraven finanční a marketingový plán doplněný o marketingové strategie a rozpočty na nadcházející období, s cílem zvýšit obrat a zisk projektu. E-shop je plně připraven na zvýšení obratu a zvýšení likvidity zboží.

Rozdělení investice

 • 305.000 Kč - Nákup likvidního zboží na sklad.
 • 639.000 Kč - Náklady na marketing pro prvních 6 měsíců - Facebook PPC, Sklik, Adwords + Google nákupy, Cenové srovnávače Glami, Zboží.cz, Heureka.cz, HledejCeny.cz, Linkbuilding. (Náklady pro další měsíce jsou již hrazeny z obratů společnosti).
 • 541.000 Kč - Náklady režijní pro prvních 6 měsíců - Měsíční výdaje společnosti zahrnující náklady na mzdu zaměstnanců, brigádníků, pronájem skladu, překladač+rozdělovač zboží, obalové materiály, učetnictví a další režijní výdaje společnosti. (Náklady pro další měsíce jsou již hrazeny z obratů společnosti).

 

Předpokládané obraty, marže a zisk

Dle dodaných ekonomických plánů předpokládáme obrat 4.978.103 Kč vč DPH pro první rok provozu. 

Průměrná marže objednávek za rok 2018 je 36%. Dle ekonomického plánu bychom se rádi dostali na marži až 41% během roku 2019. Této marže bychom chtěli docílit prodejem skladového zboží. V maržích jsou zohledněny vratky zboží.

Dle dodaných ekonomických plánů předpokládáme čistý zisk 1.687.372 Kč za první rok. Plánované tržby byly sestaveny na základě dat z minulých období a předpokládaných výsledků při posílení stávajících marketingových kampaní. V rámci plánovaných tržeb jsou zohledněny výkyvy tržeb dle konkrétních měsíců. Pro rok 2020 a i pro rok 2021 je plánován obrat 8.790.000 Kč. Z toho je čistý zisk po odečtení všech nákladů společnosti = 2.975.415 Kč

INVESTOR

MONETIZACE

Uživatel zakoupí nepřímý obchodní podíl ve společnosti ENVANTOCZ s.r.o. ve výši 1%, za cenu 49.500,- Kč. Získává pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1% z celkového zisku společnosti. V případě, že společnost splní odhady uvedené v této prezentaci uživatel získá 16.873,-Kč za první rok. Každý další rok získá uživatel 29.754,-Kč.

Podrobně: Uživatel zakoupí 1% obchodní podíl. Společnost využije takto získaný kapitál pro účely popsané v prezentaci. Společnosti se následně daří a splní stanovené odhady obratů a zisků. Po prvním roce uživatel dostává 1% podíl na zisku, tedy  16.873 Kč (zhodnocení cca 34% p.a z ceny podílu 49.500 Kč). Poté každoročně získává podíl na zisku ve výši 29.754 Kč (zhodnocení cca 60% p.a.).

Předpoklad návratnosti částky za zakoupený obchodní podíl je přibližně 25 měsíců. Výplatu podílu na zisku získává uživatel vždy jednou ročně, na základě účetní závěrky projektu. Během dalších let společnost generuje výnosy dle každoročních účetních uzávěrek, a uživatel je dostává po celou dobu, kdy vlastní podíl.

Vlastněný obchodní podíl může časem nabývat na hodnotě (v závislosti na ekonomických výsledcích společnosti). Uživatel ho může výhodně prodat komukoliv, kdo o něj projeví zájem za jeho aktuální cenu.

 

RIZIKO

„Rating: B Střední riziko“ – Kapitál v tomto projektu především směřuje do služeb jako jsou marketingové a režijní výdaje, reklama nebo na technologický vývoj. Menší část kapitálu je využita pro nákup hmotného majetku jako je zboží na sklad. Projekt není jištěn žádným dalším majetkem. Projekt realizuje společnost v níž INVESTER vlastní obchodní podíl.

 

SPUŠTĚNÍ INVESTICE

Po načerpání cílové částky dojde k okamžité realizaci obchodních plánů společnosti dle této prezentace. 

 

logo invester

Máte dotaz, nebo se Vám zdá že jsme něco nezodpověděli dostatečně jasně? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy. Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se dozvědět více, budeme rádi, když se za námi zastavíte osobně a budeme moci jakékoliv otázky zodpovědět v rámci osobního jednání. Kontaktujte našeho pracovníka na e-mailu info@invester.cz nebo +420 774 715 938 pro domluvení osobní schůzky.