CÍLOVÁ ČÁSTKA: 5.000.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 12.5 % ?
Cena za 1% podílu: 400.000 Kč
Min. částka pro nákup: 100.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ano, majetkem ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
4%

Předobjednáno 201.000 Kč z cílové částky 5.000.000 Kč

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

PROČ DO RECYKLAČNÍ FIRMY INVESTOVAT

Tento projekt nabízí příležitost investovat do expanze perspektivní firmy tří Čechů s názvem Olivas de Oro Puerto Plata. Ta působí v Dominikánské republice a konkrétně se tam zabývá ziskovou recyklací odpadů, kde je odpadové hospodářství na vzestupu a má tam obrovský potenciál. Společnost již vlastní potřebné licence k recyklaci, licenci na export a import a také má podepsanou smlouvu o spolupráci na 20 let s Puerto Platou, tedy s druhým největším městem tohoto karibského státu. Navíc společnost nově uzavřela spolupráci s firmou CilpenGlobal, která jí bude dodávat až 1 450 tun slisovaného PET a HDPE měsíčně.

Autorům projektu se podařilo úspěšně zafinancovat první linku na zpracování odpadu (investice 7,7 milionu Kč), a tak mají zajištěnou vlastní surovinu pro další zpracování v podobě recyklátu. V této etapě projektu je tak možné podílet se na další části zamýšleného procesu, a to na financování strojů určených k výrobě OSB desek a dalších stavebních materiálů. Desky byly zvoleny, jelikož jde o cenově dostupné alternativní řešení ve stavebnictví, a to jak v Evropě, tak v Dubaji (to by měl být hlavní odběratel). Desky a další takto ekologicky zrecyklovaný materiál disponují perfektními technickými vlastnostmi právě pro stavební účely.

Autoři projektu odhadují zhodnocení na 11,9 % ročně pro investory, přičemž po 2 letech od zafinancování následně autoři nabídnou odkup jejich obchodního podílu ve výši původní investované částky. V případě, že si budou investoři přát držet svůj podíl dále a získávat zhodnocení, samozřejmě si mohou obchodní podíl ponechat.

 



Prezentace Hrdinové Nadace ke stažení



Prezentace Projekt Romeo 2023 ke stažení

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

  • Projekt rozjeté značky – firma v Dominikánské republice je již v provozu, má licence a smlouvy, linky na výrobu základní suroviny a spolupracuje také s místní správou
  • Značný potenciál – jelikož firma výhodně získává odpad k recyklaci, vstupní surovinu vyrábí levně, a tak bude schopna OSB desky nabízet za konkurenceschopné ceny
  • Ekologický aspekt – firma plánuje dostat z ulic města až 8 000 tun odpadu ročně a využít je k výrobě různých produktů, které z většiny budou recyklovatelné opětovně
  • Investice jištěna – v případě získání potřebného kapitálu bude investice zajištěna pořízenými stroji a vybavením, které z investované částky společnost zakoupí
  • Pravidelná výplata – zhodnocení investice ve výši 11,9 % ročně z tohoto projektu získá investor 1× ročně, a to přímo na bankovní účet, který pro tento účel uvede

 

 

ROZLOŽENÍ INVESTOVANÝCH PENĚZ

Investovaná částka pro 2. fázi celkově činí cca 2,5 milionů eur (kromě INVESTERu jednají autoři projektu s většími investory). Ty budou využity na následující položky níže.

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o projekt etablované firmy Olivas de Oro Puerto Plata, která již ve městě Puerto Plata úspěšně recykluje odpad, čímž získává vstupní surovinu pro své budoucí produkty. Navíc zakladatelé této společnosti mají 12 a více let zkušeností s byznysem týkajícím se přímo recyklace a zpracování odpadů, a to jak v ČR, tak i v zahraničí.

Na základě získané investice následně plánuje pořízení dalších potřebných strojů, které ze zmíněné suroviny budou vyrábět OSB desek a další stavební materiály za lokálně velmi konkurenceschopné ceny. Projekt má předpoklad výnosu ve výši 11,9 % ročně. V rámci projektu je pak stanoven rating C ~ Vyšší riziko. Firma totiž aktuálně již vlastní několik strojů a má zajištěnou první část výroby, sjednané kontrakty atd. Navíc bude investice zajištěna majetkem, konkrétně v budoucnu zakoupenými stroji a vybavením.

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

Investor poskytne částku 100.000 Kč přímo společnosti INVESTER SHARE a.s., která vstoupí do dominikánské firmy. Investor tím ve společnosti INVESTER SHARE a.s. získá přímý podíl ve výši 0,25 % na základě akcie. Na základě této akcie pak získává výnos i z dalších firem, které má INVESTER SHARE a.s. v portfoliu. Výnos bude vyplácen přímo od společnosti INVESTER SHARE a.s. (tedy nebude vyplácen do uživatelského INVESTER účtu).

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Mechanika projektu a jeho zajištění

Garanty projektu jsou Roman Michálek a Kamil Petík, kteří jsou odpovědní za správu a za management společnosti Olivas de Oro Puerto Plata S.R.L RNC: 1-31-73266-6. Investici zprostředkovává (nejen) společnost INVESTER SHARE a.s. Finance investor zasílá přímo na bankovní účet společnosti INVESTER SHARE a.s. Smluvní kontrakt vzniká napřímo mezi investorem a společností INVESTER SHARE a.s. V případě zafinancování bude investice poskytnuta ze strany INVESTER SHARE a.s. společnosti Olivas de Oro Puerto Plata.

 

» Více o firmě Olivas de Oro Puerto Plata 

OLIVAS DE ORO Puerto Plata S.R.I., sídlem Calle Principal Gregorio Luperón 57000 Sosúa the Dominican Republic, IČO/RN: 1-31-73266-6. Aktuálně má tato dominikánská firma tří podnikatelů z Česka za sebou 1. fázi, ve které řešila financování a rozjezd výroby regranulátu z PET lahví a z HDPE (tvrdý plast). Na ni od investorů zdárně vybrala částku 7.777.777 Kč při nabízeném zhodnocení 37,5 %. Na tuto fázi navazuje právě výroba OSB desek z výše zmíněných recyklátů.

 

» Více o INVESTER SHARE a.s.

Jedná se o skupinu investorů, která prostřednictvím své vlastní akciové společnosti bude držet podíly v různých zavedených firmách. A toto portfolio firem má v plánu do budoucna dále obohacovat o perspektivní projekty. To vše s cílem dosahovat skvělého zhodnocení s úměrným rizikem. Akciová společnost pod značkou ISAS vznikla začátkem roku 2023 jako logické pokračování jednotlivých autorských projektů. Ovšem nejde pouze o lokální záležitost, investorskou síť totiž skupina buduje globálně. Jako výhody pro investory, které skupina nabízí, lze zmínit individuální přístup, potenciál zhodnocení, ochrana hodnoty, přístupné větší projekty, diverzifikace rizik a také možnost rozhodovat o směřování firmy.

TIP: Věděli jste, že se můžete stát akcionáři společnosti INVESTER SHARE a.s. a získat podíl nejen na této investiční příležitosti, ale i na mnoha dalších? Pro vstup do ní je ovšem třeba investovat částku minimálně 100.000 Kč. V případě zájmu o další informace se podívejte na tento web nebo zavolejte na telefonní číslo +420 604 246 913.

 

» Proces výroby OSB desek z recyklátů

Na jednu desku středního formátu je potřeba zhruba 18 kg odpadu. Linka za rok vyprodukuje tolik OSB desek, že by stačily na postavení kolem 500 domů. Aby byl odpad pro linku využitelný, musí obsahovat celulózu, která je složkou např. v papírovém odpadu, a k tomu měkké plasty. Následně tam mohou být i zbytky různých tkanin, dřeva, případně zbytky kovů. Výroba desek krok po kroku:

1. Proces začíná navezením materiálu a pokračuje drcením, dotříděním a umístěním do rozvrstvovače

2. Dále pak materiál vstupuje do horkých lisů a následně do lisu studeného, který jej doformátuje

3. Nakonec se materiál změří a pily jej ořežou, finálním produktem je pevná odolná OSB deska

 

» Vlastnosti a přednosti desek z recyklátů

  • Pevnost a odolnost – minimální nasákavost vody a značná mechanická odolnost, včetně požární
  • Dostupná cenovka – cena OSB desek z recyklátů se podobá těm běžným, někdy je dokonce i nižší 
  • Mnohost uplatnění – na střechy, vnější i vnitřní pláště budov, bednění, izolační sendviče, regály aj.
  • Znovu recyklovatelné – kromě ostatních vlastností je lze navíc opakovaně recyklovat, a též použít
  • Podpora udržitelnosti – celkově firma plánuje dostat z ulic a využít až 8 000 tun odpadu každý rok

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno