CÍLOVÁ ČÁSTKA: 2.200.000 Kč
VOLNÝ PODÍL: 12 % ?
Cena za 1% podílu: 183.333 Kč
Min. částka pro nákup: 1.000 Kč
NAŠE HODNOCENÍ PROJEKTU: C Vyšší riziko ?
Zajištění projektu: Ne ?
Výplata výnosu: Jednou ročně ?
100%

Zainvestováno 100%

Nezávazná poptávka podílu

Uživatelé, kteří podporují projekt

 

2. INVESTIČNÍ KOLO PROJEKTU – BUĎTE U TOHO!

Projekt nabízí příležitost investovat do značky SIDESS, nového distributora zdravotnických prostředků v ČR. Stojí za ní 2 autorky s víc jak 10 lety zkušeností z oboru – první ze Simon dosud pracovala v nadnárodní firmě zabývající se tímto sortimentem a odhodlala se osamostatnit a přijít s novým přístupem, druhá ze Simon jako vystudovaná zdravotní sestra založila úspěšný startup Stella, kde donedávna napřímo řídila 10 zaměstnanců.

 

Autorky díky registraci zdravotnických prostředků u VZP je budou nově moci začít dodávat nemocnic, a to od dubna 2023. Nemocnice mají násobně větší potenciál než kliniky a ordinace (do nich v této chvíli již dodávají). K prodejům takových objemů ovšem potřebují větší kapitál, což je předmětem právě 2. kola.

 

Společnost díky 2. kolu financování upevní svou pozici na trhu a rozšíří sortiment do nemocnic. Následně tedy předpokládá perspektivní výnosy, a to až cca 35 % ročně s výplatou 1× ročně přímo do účtu našich investorů.

Projekt autorek se konkrétně zabývá distribucí vstřebatelných kostních štěpů v několika tvarech, velikostech a objemech, což jej činí jedinou firmou na trhu s takto rozsáhlým portfoliem na českém trhu. A dále nabízí produkty, které na českém trhu dosud nejsou. Produkty jsou zatím výhradně od významné biotechnologické firmy POWERBONE, se kterou dokonce mají exkluzivní smlouvu na výhradní zastoupení pro český trh. Ačkoli na daném trhu již působí konkurence, tento autorský projekt přichází s unikátním řešením, a to s komplexnější a levnější nabídkou, osobním přístupem a odborným proškolováním. A chystají toho ještě víc!

 

VÝHODY TÉTO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

 • Perfektně rozjetý projekt – autorky nyní prodávají exkluzivní sortiment dentálním a plastickým klinikám, v rámci 2. kola se následně chystají prorazit na podstatně větší trh, a to do 156 českých nemocnic
 • Značný obchodní potenciál – díky přístupu do nemocnic, kde je násobně větší odbytiště, než mají nyní (je tam velké množství operací), Simony předpokládají navýšení obratu až o 1 milion Kč měsíčně 
 • Nižší ceny než u konkurence – autorky sice nakupují zboží za obvyklé ceny jako jejich konkurenti na trhu, avšak mohou nabídnout nižší prodejní cenu díky nižším nákladům (na dopravu, zaměstnance a obaly)
 • Zasmluvněný silný dodavatel – firma POWERBONE projektu poskytla exkluzivní smlouvu na výhradní zastoupení na českém trhu a zároveň je ochotna se podílet i na vývoji nových produktů
 • Novinka na českém trhu – projekt přichází s vůbec nejkomplexnější nabídkou vysoce kvalitních zdravotnických produktů za dostupnější ceny, čímž zároveň cílí na zvýšení efektivity léčby pacientů
 • Pravidelná výplata – výnosy z projektu budeme načítat 1× ročně do účtu investora u nás na platformě

 

ZISKOVOST PROJEKTU A MOŽNÁ RIZIKA

Jedná se o nově založenou firmu se 2 jednatelkami, které mají bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví (péče i prostředků) i v oblasti řízení lidí, navíc zdravotnický obor charakterizují i velmi slušné obraty.  V rámci projektu je stanoven rating C, Vyšší riziko. Zisky po zafinancování na INVESTERu dle business plánu odhadují takto:

» Rok 2023 celkový obrat firmy cca 2.650.000 Kč se ziskem cca 0 Kč (rozjezd firmy)

» Rok 2024 celkový obrat firmy cca 8.500.000 Kč se ziskem cca 3.310.960 Kč

» Rok 2025 celkový obrat firmy cca 11.500.000 Kč se ziskem cca 5.713.840 Kč

» Rok 2026 celkový obrat firmy cca 13.000.000 Kč se ziskem cca 6.490.240 Kč

V dalších letech dle reálných výsledků.

 

ROZLOŽENÍ INVESTICE A VLASTNICKÁ STRUKTURA

Předpokládané rozložení investice při zafinacování částek z 1. i 2. kola projektu (cca 5 milionů Kč):

 • Mzdové náklady ~ 27,01 % (vykrytí mezd vč. odvodů po dobu rozjezdu)
 • Objednávka zboží ~ 20,22 % (na nákup zboží od POWERBONE)
 • Služební vozidlo ~ 16,00 % – v rámci úspor Simony v tuto chvíli pořídily dva vozy na operativní leasing a tuto část rozpočtu plánují přesměrovat do položek, které jim umožní efektivněji dále navýšit obraty
 • Náklady na IT ~ 12,00 % (vytvoření objednávkového systému na míru)
 • Ostatní výdaje ~ 25,56 % (reklama, PHM, sklad, web a grafiku, elektroniku, logistiku atd.

Budoucí vlastnická struktura: Ve stávající společnosti SIDESS s.r.o., IČO: 17400651 bude jednotlivým investorům nebo skupině INVESTER uvolněn obchodní podíl ve výši zafinancované částky.

 

STAV PROJEKTU A JEHO BUDOUCNOST

Aktuální stav projektu SIDESS

 • Firma SIDESS s.r.o. je již založena a všechny potřebné legislativní dokumenty jsou splněny
 • Zboží od POWERBONE je již zakoupeno a naskladněno, prostory vybavené dle legislativních norem
 • Pořízeny dva služební vozy, a to na zmíněný operativní leasing 
 • Najmuti dva obchodní zástupci, skladník a obchodní ředitelka
 • Všechny produkty zaregistrovány na SUKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) – podrobnosti zde
 • Spuštěna základní webová prezentace projektu na adrese www.sidess.org
 • Projekt rovněž prošel registračním procesem u VZP, tak aby mu byly přiděleny kódy léků, které potřebuje pro plánovanou expanzi do českých nemocnic
 • Plánování účasti na kongresech, rozvíjení obchodních vztahů, semináře a testování

 

Rozvoj projektu a jeho budoucnost

 • Duben 2023 a dál – po zalistování produktů u VZP Simony plánují dostat se v nemocnicích se svým zbožím do oborů plastické chirurgie, stomatologie a stomatochirurgie, aby SIDESS mohl nabízet širší záběr materiálů na sály
 • Do poloviny  roku 2023 je nově v plánu otevřít i nový lukrativní trh, a to prodej do veterinárních klinik, jelikož obchodní partner SIDESSu vyrábí i biokompatibilní produkty vhodné pro operativu menších zvířat, díky čemuž budou moci významně navýšit odbyt nad rámec odhadovaných obratů
 • Do podzimu 2023 nábor dalších 3–4 obchodních zástupců, kdy vzhledem k efektivitě plánují, že každý z nich bude mít na starosti samostatný segment (veterina, chirurgie atd.)
 • V plánu je postupné rozšiřování nabízeného sortimentu, dojednávání a nových větších kontraktů
 • 2024 a dál – akreditovatné semináře pro odběratele, aktivní expanze po ČR a následně na Slovensko

 

PŘÍKLAD PRO LEPŠÍ PŘEDSTAVU

 

Investor zakoupí 1% obchodní podíl ve společnosti SIDESS s.r.o. za 183.333 Kč, čímž získá pravidelnou výplatu výnosu ve výši 1 % celkového zisku společnosti. V případě splnění všech předpokladů tedy 0 Kč za 1. rok (zhodnocení 0 % p.a.), za 2. rok 33.109 Kč (18,05 % p.a.), za 3. rok 57.138 Kč (31,16 % p.a.) a za 4. rok 64.902 Kč (35,40 % p.a.). Návratnost vložené investice se odhaduje na cca 54 měsíců.

 

 

DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU

» Autorky stojící za projektem 

 

» Co autorky o projektu říkají 

“My Simony, zakladatelky SIDESS, máme obchodní a produktové zkušenosti v tomto oboru a další zkušenosti s vedením týmu a firmy. Naše práce, výsledky a vše, čeho jsme dosáhly, nám nyní dává příležitost stát se vám partnery. Věříme, že vám budeme moci své schopnosti předvést a že se vám investice do našich kvalit vrátí.

 

» Více o hlavním produktu SIDESS

Kostní štěp je syntetická náhrada kosti používaná při operacích. Laicky řečeno jde o kostní výplň, která urychluje proces hojení a vytvoření nové kosti. Produkty jsou osteoinduktivní, takže podporují růst vlastní kosti tvorbou lešení. Zároveň jsou antibakterialní (lze je používat při infektech), nádorech, osteomyelitidách apod.

 

» Detail zajištění projektu 

Garantem projektu jsou jednatelky společnosti SIDESS s.r.o., které jsou za její správu a za management odpovědné. INVESTER ve společnosti v případě zafinancování získá podíl ve výši až 12 %, prostřednictvím kterého se investoři budou podílet na zisku této společnosti. INVESTER zmíněné společnosti přenechá předmětnou částku na základě dohody o příplatku do základního kapitálu. Projekt není jištěn zápůjčkou.

 

0
Aktivních projektů
0
Zafinancovaných projektů
0
Uživatelů
0
Celkem zafinancováno