Cílová částka: 550.000 Kč
Cílový
roční výnos:
10 %
Minimální životnost investice: 4 roky
Rating investice: B Střední riziko ?
Do konce: 49 dnů
29%

Investováno 157.000 Kč z cílové částky 550.000 Kč

Zainvestovat

Kdo už investoval?

 

 

 

 

 

ON-LINE KALKULAČKA

Investuji

Zisk každý rok:
Zisk za celkové období:
?
Maximální risk za celkové období:
?

Stav účtu po 4 letech

Zhodnotíte svůj počáteční vklad o %

 

 

 

VZNIK PROJEKTU

 

Projekt TAXICAB CZ vznikl na podzim roku 2016, jako dlouhodobá úvaha a reakce na nadšení zákazníků k novým platformám pro objednávání vozů taxi a spolujízdu. Základní myšlenkou je mít moderní automatický systém pro vyhledávání vozů taxi v okolí a jejich rychlé objednání v reálném čase, kde lze vytížit přes aplikaci nejen vozy taxi, ale i vozy typu minibusů až do 8 míst včetně vozů tzv. drink servisu (odvozu aut) . Samozřejmostí jsou platby přímo v aplikaci. Aplikace TAXICAB kombinuje výhody alternativních taxislužeb jako Liftago nebo UBER s klasickým taxi dispečinkem. Díky kombinací výhod obou přístupů získává aplikace zajímavý potencionál a cílí i na uživatele, kteří si chtějí objednat odvoz klasickým způsobem pomocí telefonního hovoru. Autorem této podnikatelské příležitosti je Miroslav Meško, který má několikaleté zkušenosti v oblasti přepravy osob. Aplikace projektu má za cíl oslovit řidiče a zákazníky z celé ČR a nastavení systému bude takové aby se zákazníkovi vždy z jednotlivé kategorie zobrazili 3 až 4 nejbližší vozy s řidičem přednastavenou cenou ( řidič si přednastaví 3 ceny --- do 10km --- 10-20km a nad 20km vzdálenost. Vzhledem k ochraně nastavení aplikace budou screeny zaslány na vyžádání. 

 

 

 

CO JE TO PROJEKT TAXICAB 

Nově vyvíjená aplikace taxicab bude moderní, jednoduchá a transparentní aplikace pro objednání odvozu mobilním telefonem. Jedná se o další možnost k tzv. alternativním taxislužbám. Systém taxicabu je určen pro firmy, restaurace, hotely a turisty. Zkrátka pro každého, kdo si chce užít pohodlí služeb taxi s pevně stanovenou cenou a servisem bez zdlouhavého čekání. Více informací o službě si můžete najít na www.taxicab.cz

 

STRATEGIE KONKURENCE JEJÍ PŘEDNOSTI A SLABINY

Klasické TAXI dispečinky mají výhodu v jejich historii a zavedenosti, mají stalé řidiče a finanční zázemí pro případné výkyvy trhu. Většinou míří na firemní klientelu a snižují konečnou cenu zákazníkovi. Slabina je vidět právě v opomenutí a nepřipravenosti na nové technologie - a nemožnosti získávat okamžitě zpětnou vazbu od zákazníků. Klasické dispečinky jsou na mírném útlumu s klesajícími tržbami. Současný zákazník hledá kvalitní a cenově dostupnou službu pomocí nových technologií. Mezi stávající konkurenty patří zejména Liftago a UBER.

Liftago je momentálně jedna z nejpopulárnějších aplikací v tomto segmentu. Zákazník má možnost okamžitého objednání jízdy, s výběrem dle hodnocení a ceny vozu. Po 3,5 letech fungování aplikace je zde přes 1.000 řidičů s průměrnou jízdou 250 Kč a průměrným poplatkem 15%. Liftago zprostředkuje cca 100 tis. jízd měsíčně. Liftago má výhodu v tom, že dává svobodu výběru jak zákazníkovi tak řidičům. Zároveň je zde okamžitá zpětná vazba po jízdě. Slabinou aplikace je především nemožnost předobjednání taxi v delším časovém horizontu a nemožnost objednávky minibusů ani jiných služeb.

Cena jízd se u konkurence pohybuje od 14 Kč/km až po 28 Kč/km jízdy, dle kvality vozového parku. Aplikace TAXICAB bude mít sazby dle kvality vozů, kategorie a řidiče a to v rozpětích 18Kč/km - 23Kč/km - 28 Kč/km. Ceny si budou stanovovat sami řidiči předem a zákazník si bude moci sám vybrat, kterým vozem a za jakou cenu bude chtít cestovat.

 

 

SLABÉ A SILNÉ STRÁNKY PROJEKTU

Silná stránka je v systému aplikace, která bude velmi intuitivní a transparentní. Objednání vozu v reálném čase je díky tomu velmi jednoduché, sytém bude WIN WIN tzn.že bude spokojen jak zákazník tak řidič protože oba budou mít možnost výběru resp. Nastavení ceny . TAXICAB bude umožňovat platby kreditní kartou přes aplikaci, přeodobjednání vozu až na 7 dní dopředu, výběr kategorie a také hodnocení po každé jízdě. Velkou výhodou je implementace a propojení s již vytvářenou aplikací YEDU, která bude umožňovat klientům využití služeb taxi s výraznou slevou nebo zdarma, díky shlédnutí několika reklamních spotů.  Toto propojení kombinuje výhody obou projektů a přidává výraznou výhodu oproti konkurenci. Markantní výhodou projektu TAXICAB je nová flotila vozů MERCEDES-BENZ E. Řidiči TAXICAB jsou průběžně proškolováni v rámci bezpečnosti silničního provozu, komunikace se zákazníkem a je kladen velký důraz na jejich vystupování. Další výhodou bude přibírání jak řidičů s minibusy, tak i s obyčejnými vozy.

 

 

Slabé stránky projektu TAXICAB jsou v počtu řidičů, kterých je momentálně registrováno cca 50. Ve chvíli kdy jich bude nízký počet online a bude mnoho požadavků na vozy, může přijít odliv zákazníků. Stejně tak v opačném případě může být nízké množství požadavků na vozy a vysoký počet řidičů.Avšak díky novému systému kdy si budou volit sami řidiči cenu a nízkým počátečním poplatkům se brzy aplikace rozkřikne a získáme nové řidiče.

STÁVAJÍ STAV A CÍLE PROJEKTU

V případě úspěšného zafinancování podnikatelské příležitosti je potřeba vytvořit zázemí v pobobě kanceláře, servisním oddělením s dispečinkem pro firemní klientelu a vlastní infocentrum poskytující služby řidičům. Vytvořit reklamní kampaně pro vybrané marketingové kanály pro rožíření povědomí o značce TAXICAB, jak mezi jednotlivými řidiči vozů taxi, tak mezi cílovou skupinou potencionálních zákazníků. Cílem je zvýšení objemu zakázek a zvýšení počtu zákazníků využívající službu TAXICAB. Hlavním cílem projektu je převzít převážnou část zákazníků z již existujících taxislužeb a tzv. alternativních taxislužeb jako je třeba UBER, Liftago. Dále pak rozšíření působnosti i do jiných měst A ZÍSKAT TAK VÝHODU NA TRHU OBSAZENÍ CELÉ ČR(KAMKOLIV PŘIJEDETE MŮŽETE OBJEDNAT TAXI JEDNOU APLIKACÍ) oslovení firem, hotelů a restaurací s provizním systémem. TAXICAB je připraven efektivně reagovat na situaci na trhu.

 

Hlavní cíle projektu:

- Zlepšit služby v rámci mobilní aplikace a získat renomé v segmentu TAXI. 

- Nabídnout rychlé a jednoduché objednání vozů taxi, minibusů i odvozu vozu a to vše v reálném čase v transparentní aplikaci s volbou zákazníka A SVOBODOU PRO ŘIDIČE. 

- Zvýšit kvalitu služby (zpětná vazba přímo v aplikaci díky hodnocení, jízdy za fixní ceny, možnost výběru segmentu i vozů) 

- Umožnit objednání taxi i klasickou cestou přes dispečinkový hovor, vždy s cenou předem a sms servisem pro zákazníka (firemní klientela). 

- Využít řidiče bez ohledu na dispečink, který používá - dát jim svobodnou volbu v aplikaci a získávat od nich paušální nebo procentuální poplatky z odjetých zakázek (nyní 17% platba ze zakázky). 

- Zlepšit podmínky pro řidiče, nabídnout vozy na operativní leasing či splátky, ale i jiné výhody (tarify, slevy na naftu - tankovací karty, motivační odměny při věrnosti - slevy na poplatky z jízd) 

- Připravit se na budoucnost elektromobilů a autonomních vozidel  

- Obsáhnout celou ČR, taxi kdekoliv jste s jednou aplikací

 

MONETIZACE 

Společnost INVESTER GROUP SOCIETY a.s. získá v případě úspěšného zafinancování projektu 20% obchodní podíl ve společnosti TAXICAB s.r.o., která bude založena do 30 dnů od úspěšného uzavření cílové částky. Obchodní podíl ve výši 80% získá společnost autora projektu společnost Elkamir Company s.r.o. IČO: 05274532 se sídlem Rybná 716/24, Staré Město ,110 00 Praha 1. Očekávané tržby po prvním roce fungování provozu jsou 5mil. Kč. Pro vývoj projektu je potřeba z měsíčního zisku investovat 20% prostředků zpět. V současné době je již autorem a zakladatelem podnikatelské příležitosti TAXICAB profinancováno cca 200.000 Kč z vlastních zdrojů. Detailnější informace je možné si vyžádat u pana Miroslava Meška na e-mailu mirek@taxicab.cz 

 

Jelikož INVESTER GROUP SOCIETY a.s. vlastní kontrolní podíl v dané společnosti, budeme finance pro projekt uvolňovat postupně a kontrolovat vývoj projektu. Z toho důvodu je rating této podnikatelské příležitosti stanoven na B Střední riziko. V případě úspěšného zafinancování podnikatelské příležitosti, tedy cílové částky.

Finanční zdroje rozděleny následovně: 

- 200.000,- Kč online marketing 

- 10.000,- Kč výroba tištěnné reklamy, magnetkcé poutače na vozidla TAXICAB 

- 250.000,- Kč vývoj aplikace, zlepšení internetových stránek vč. navazujících služeb 

- 20.000,- Kč nákup výpočetní techniky 

- 70.000,-Kč pronájem a vybavení kanceláře na prvních 6 měsíců

 

- Je připraveno přes 60 vozů do aplikace od kterých se ihned po zprovoznění začnou vybírat poplatky. 

 

Máte dotaz nebo se Vám zdá že, jsme něco nezodpověděli dostatečně jasně? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

logo invester

Odpovědná osoba za tuto investici je Miroslav Meško mirek@taxicab.cz

login-icon Přihlášení

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se

Registrace nového uživatele
Zapomněl jste heslo?