Co se změnilo

Nyní se na naší platformě financuje projekt formou nákupu přímého nebo nepřímého obchodního podílu. Díky tomu získáváte nárok na patřičnou část zisku daného projektu a to po celou dobu jeho existence.

STÁVAJÍCÍ PROJEKTY A UŽIVATELSKÉ ÚČTY

Všechny již uzavřené podnikatelské příležitosti běží dále dle smluvních podmínek uzavřených se všemi uživateli. Změny se týkají pouze aktuálně zveřejněných projektů, a to od 15.12.2017 na naší platformě.

 

JIŽ NEPOSKYTUJEME ZÁPŮJČKU CÍLOVÉ SPOLEČNOSTI

Místo toho si kupujete podíl v cílovém projektu. Za uhrazenou finanční částku obdržíte stanovený procentuální podíl v nově vzniklé firmě. Podíl můžete držet buď přímo na vaše jméno, a nebo podíl drží a obstarává za Vás společnost INVESTER. 

Finance jsou využity k realizaci projektu. Vklad si nelze vybrat zpět, lze pouze vámi držený podíl prodat jinému zájemci.

 

PODÍL VE SPOLEČNOSTI DRŽÍTE PO CELOU DOBU EXISTENCE PROJEKTU

Získáváte obchodní podíl na zisku dané příležitosti a nejste limitován životností projektu. Dokud projekt generuje zisk, dostáváte svůj podíl. Projekt můžete spoluvlastnit.

 

ZRUŠENÍ PODÍLU

V případě že budete chtít svůj podíl zrušit, můžete nabídnout svůj přímý či nepřímý podíl k prodeji či odkupu autorovi projektu nebo ostatním uživatelům platformy nebo společnosti INVESTER.

 

METODY NÁKUPU PODÍLU

Platba za přímý podíl je hrazena v měně české koruny a je poukázana na sběrný bankovní bankovní účet INVESTER. Po splnění podmínek je předána společnosti, která realizuje danou projekt. Společnost INVESTER vždy vlastní minimálně minoritní kontrolní podíl v realizující společnosti, tak aby měla kontrolu nad poskytnutými financemi a náhled do účetnictví.

Platba ze nepřímý podíl je možná pomocí internetové peněženky kryptobanking.com. Tuto metodu momentálně připravujeme. V tuto chvíli je možné nepřímý podíl získat formou smlouvy o tichém společníkovi.

 

PODPORA PROJEKTU

Nově umožňujeme také podporu projektu formou předobjednávek zboží či služeb. V praxi poskytujeme podobné služby jako Kickstarter nebo Startovač. Pokud se vám nějaký projekt líbí, podpořte ho tím, že si předobjednáte jeho služby nebo zboží. Můžete tak díky předobjednávce získat zboží za bezkonkurenční cenu, nebo prostě podpořit oblíbený projekt. Vy získáváte zboží za zvýhodněnou cenu a projekt předobjednávky, díky kterým může nakoupit například větší skladové zásoby.

 

VÝNOSY

INVESTER již nenabízí fixní výnos u projektu. Místo toho stanovujeme odhadovaný roční procentuální zisk z projektu. Vykáže-li projekt v příslušném účetním období zisk, je vyplacena daná část podílu na zisku jednotlivým uživatelům, mimo případy, kdy by to ohrozilo aktuální finanční situaci či stabilitu právnické osoby, nebo pravděpodobné vyšší budoucí zisky plynoucí z dalšího investování aktuálního zisku.

 

Další informace naleznete v sekci Časté dotazy nebo Obchodních podmínkách

login-icon Přihlášení

Ještě nemáte účet? Zaregistrujte se

Registrace nového uživatele
Zapomněl jste heslo?