Chcete s námi spolupracovat?

Díky nám získáte financování pro svůj projekt

INVESTER je jedinečná platforma, prostřednictvím které můžete získat prostředky pro realizaci svého podnikatelského záměru. Ať už je ve fázi nápadu, start-upu, stabilní firmy nebo se jedná o jednorázovou akci. Jsme levnější, než když oslovíte banku. Navíc získáte zpětnou vazbu od jednotlivých investorů.

K tomu nabízíme další služby, které váš projekt odstartují rychleji, efektivněji a s mnohem větší šancí na úspěch. Můžeme poskytnout pomoc s oblastmi jako finanční nebo projektové řízení, personalistika, marketing a komunikace či mentoring a koučink. Start-upy a podnikatelské nápady financujeme od 50.000 Kč.

Jaké mám možnosti financování?

  • prodej části obchodního podílu přímo společnosti INVESTER
  • prodej části obchodního podílu registrovaným uživatelům platformy INVESTER
  • předprodej zboží nebo služeb
Vložit projekt

 

Jaké kroky mne čekají?

 

1)

Mám skvělý nápad a chci z něj udělat projekt

Začněte dotazníkem. Odkaz najdete zde. Dotazník je koncipován tak, aby Vás provedl všemi kroky, které potřebujete k naplánování projektu. Uvědomíte si, co vše musíte řešit a v podstatě si postavíte základ obchodního plánu. Na konci dotazníku stačí kliknout na tlačítko Odeslat.

Váš projekt nezávisle posoudíme. Pokud bude splňovat veškeré požadavky, vložíme jej do sekce START-UP MARKET. Zde má veřejnost možnost váš projekt komentovat, hodnotit a investoři vám mohou poskytnout cennou zpětnou vazbu.

Navíc tím získáte první komunikační kanál. Na naše stránky chodí stovky potenciálních investorů, kteří jej vidí. Už v této fázi jej můžete navíc podpořit šířením vlastní cestou. Nejjednodušší je sdílení odkazu na sociálních sítích.

 

 

2)

Mám projekt a chci jej financovat

Pokud je projekt kvalitně zpracován a jsou splněny veškeré náležitosti, nic nebrání tomu, aby byl umístěn do sekce PROJEKTY. Zde je již otevřen pro financování.

Aby měl projekt šanci na úspěch, nestačí jen vyplněný formulář. Kromě reálného finančního cíle je třeba určit podíl, který dáváte investorům k dispozici. Může to být 10 %, ale také 100 %. Čím vyšší podíl nabídnete, tím větší je pravděpodobnost zafinancování. Samozřejmě je potřeba myslet také na Vaší část podílu, která pokryje Vaše náklady a práci s projektem. Zároveň je důležité transparentně popsat, jakým způsobem budou finanční prostředky investorů použity – postavení zahrádky k restauraci, marketingová kampaň, pořízení nového kamionu nebo personální náklady. To ale znamená, že projekt má svůj plán a časový harmonogram realizace. Z toho je pak možné vytvořit základní obchodní plán, který často investoři vyžadují.

Podíl na úspěšnosti projektu má také jeho prezentace. Nejlépe veřejnost a investoři vnímají krátké video, které představí vás i vaše plány nebo už realizované projekty. Doporučuje se mít vlastní stránky projektu. Zároveň právě v tuto chvíli, kdy je projekt umístěn na INVESTERu k zafinancování, má největší význam komunikace projektu. Sdílejte ho na sociálních sítích, upozorňujte přátele nebo využijte některou z námi nabízených služeb na podporu zafinancování projektu.

 

 

3)

Hurá! Projekt získal prostředky na realizaci

Gratulujeme! Ale tímto vaše práce nekončí, v tuto chvíli naopak ta největší práce začíná. Je třeba projekt fyzicky realizovat, ať už se začíná programovat aplikace nebo stavět dům.

INVESTER není jen platforma pro propagaci a financování projektu, ale nabízí podporu ve fázi realizace, a to i dost zásadní. Navíc INVESTER jako spolumajitel projektu, který sdružuje nepřímé investory, projekt audituje a dohlíží na průběh realizace, protože je v jeho zájmu i zájmu jednotlivých investorů, aby dobře a rentabilně fungoval.

Ne vždy je například efektivní najímat si zaměstnance na plný úvazek, především je to totiž dlouhodobý závazek a výsledek je nejistý, přitom sestavení marketingového pánu nebo nastavení kampaní nejsou tak časově náročné, aby realizovaný projekt hradil mzdu marketéra. Máme nasmlouvány profesionály skrze celé spektrum řídících profesí i exekuce a mohou vám být k dispozici. Celý projekt pak nabere profesionální úroveň a razantně zvýší šanci na úspěch.

Pokud projekt finance nezíská, není třeba zoufat. Může se stát, že i dobrý projekt nezíská financování na první dobrou. Je třeba zrevidovat plán i prezentaci, získat zpětnou vazbu potenciálních investorů, všechny změny zapracovat a pustit se do toho znovu. I v tomto je INVESTER připraven pomoci a to marketingovými kampaněmi pro zvýšení zájmu o projekt.

 

 

4)

Projekt funguje a generuje zisk

Zisk je účelem celého předchozího snažení. V okamžiku, kdy projekt začíná generovat zisk, získají investoři nárok na svůj podíl za to, že spolu s vámi riskovali a vložili do projektu nemalé prostředky, díky kterým se váš sen stal realitou. Pokud se bude projektu opravdu dařit, vám vzniká výdělek a nabývá hodnota vašeho podílu. Postupně můžete projekt odkoupit, anebo také svůj podíl odprodat a vydělat si tak nemalé prostředky.

 

 

Zaujali jsme Vás?

Pojďte do toho a podnikejte chytře! Sdílená ekonomika je naše budoucnost!

Vložit projekt